Kontroliniai tiksliniai matavimai

Termoviziniai tyrimai

Kontroliniai tiksliniai matavimai:

  1. Elektros tinklo kokybės parametrai
  2. Įrenginių darbo efektyvumo matavimai
  3. Termoviziniai matavimai technologiniuose procesuose ir statiniuose

Elektrotechniniai matavimai

Elektrotechniniai matavimai yra procesas, kuriuo įvertinami,  matuojami elektriniai dydžiai, gaunant informaciją apie elektros grandinių ar įrenginių veikimą ir energijos sąnaudas. Elektrotechniniai matavimai yra svarbus elektros inžinerijos ir technologijų aspektas, nes jie leidžia įvertinti esamą elektros tinklo būseną, saugiau ir efektyviai eksploatuot pajungtus įrenginius.

Atliekami elektrotechniniai matavimai leidžia inžinieriams ir technikams atlikti įvairias užduotis, tokius kaip grandinių diagnostika, kontrolė, efektyvumo vertinimas, galo/rezervo  vertinimas, plėtros galimybės ir t.t.t

Elektros tinklo kokybės rodikliai apima daugybę parametrų, tokių kaip vardinės įtampos ir srovės, aktyvinė ir reaktyvinė galia, harmoninės srovių ir įtampų dedamosios, tinklo dažnis, faziniai kampai ir įtampų simetriškumas, vidutinės galių vertės reglamentuotu laiko tarpu.

Pagal norminių teisės aktų nustatytus galiojančius standartus reglamentuojami elektros energijos kokybės rodikliai, tokių kaip tiekiamos įtampos kitimas, staigūs įtampos pokyčiai, staigūs įtampos kryčiai, trumpi ir ilgi įtampos pertrūkiai, laikini pramoninio dažnio viršįtampiai tarp laidininko ir žemės .

Kokybiniai elektrotechniniai matavimai:

Matuojame elektros tinklų veikimo parametrus. Matavimus atliekame, kai elektros tinklas dirba įvairiais darbo rėžimais – elektros įrenginių paleidimo metu, bei elektros įrenginiams dirbant įprastu rėžimu. Mūsų matavimo įranga gali būti naudojama trumpalaikiam arba ilgalaikiam elektros tinklų duomenų fiksavimui ir analizei pagal EN 50160 standartą.
Tiksliems tyrimams naudojamas Metrel MI 2892 A klasės trifazio tinklo kokybės analizatorius duomenų fiksavimui pagal EN 50160 standartą. Prietaisas atitinka IEC 61000-4-30 Edition 3 standartą.

Termovizoriniai matavimai

„Termovizoriniais matavimais” dažnai vadinami matavimai, atliekami naudojant termovizoriaus (arba termografinės kameros) įrangą. Ši įranga detaliai fiksuoja ir vaizduoja objektų temperatūras, paverčiant temperatūrinius skirtumus vaizdine informacija. Tokius matavimus galima atlikti įvairiose srityse. Štai keletas pavyzdžių:

  1. Elektros sistemos diagnostika: Naudojant termovizorius galima stebėti elektros įrenginių temperatūrų pokyčius, identifikuoti perkaitimus, sąlygojamus prastu kontaktu, gedimus ar kitas problemas elektros grandinėse.
  2. Pastatų termovizija: Įvertinant pastatų šilumos izoliacijos efektyvumą ir identifikuojant galimus šilumos nuotėkius, galima gerinti pastato energijos efektyvumą.
  3. Pramoninės sistemos priežiūra: Termovizoriniais matavimais galima stebėti įvairius pramoninius procesus ir identifikuoti potencialias problemas, tokias kaip perkaitimas ar nesuderinamos temperatūros zonos.
  4. Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (HVAC) sistemos: Šios sistemos veikimas gali būti stebimas termovizoriais siekiant efektyviai valdyti temperatūrų reguliavimą ir optimizuoti energijos naudojimą.
  5. Medicinos diagnostika: Termovizijos matavimai gali būti naudingi nustatant kūno temperatūros skirtumus, kurie gali būti susiję su tam tikromis sveikatos problemomis.
  6. Gaisro prevencija: Termovizoriai gali aptikti potencialius gaisro šaltinius, taip prisidedant prie gaisro prevencijos.
  7. Saugumo ir gynybos srityje: Termovizoriai yra naudojami naktiniam stebėjimui, nes jie gali aptikti šilumos šaltinius net tamsioje aplinkoje.

Šios matavimų technologijos leidžia greitai ir efektyviai gauti informaciją apie temperatūros pokyčius, kurie gali būti kritiški įvairiose srityse.